MOJA JOGA BEA (BeNature)

Moja (praktická) cesta k joge začala v roku 2009 (informácie som mala oveľa skôr, ale neprišiel ten správny čas), keď som si stanovila určité méty ohľadne cvičenia a zdravého životného štýlu. Ako dieťa a aj neskôr popri štúdiu som sa venovala krasokorčuľovaniu, neskôr atletike, modernej i športovej gymnastike s niekoľkými úspechmi. Prišli rôzne životné situácie a až popri rodičovských povinnostiach som si teda stanovila už spomínané méty.

Začala som s fitness a po prvom úspechu (2009) som si sľúbila kurzy vzdelávania v tejto oblasti. S ďalším úspechom formovania postavy (výhrou „Jarná premena“ a „Do formy“ s časopisom Muscle&Fitness) som absolvovala školenie „Fitness a kulturistika I. a II. st.“ (2012).

Nakoľko som potrebovala riešiť telo aj myseľ akosi komplexnejšie, objavila som power jogu. Chodila som na hodiny a tento druh jogy som si veľmi obľúbila. Potrebovala som sa však zdokonaľovať a tak som po určitom čase (od roku 2012) absolvovala školenia „inštruktor jogy – špecializácia power joga I., II. a III. st.“, potom aj jogu pre deti.

Joga sa stala súčasťou môjho života, videla a cítila som premeny svojho fyzického, ale najmä mentálneho tela a začala som ako lektor viesť hodiny power jogy najprv v Nitre (KOS, Arena, Mestská hala, Mrs. Sporty...) a popri tom pokračovala vo vzdelávaní – viniasa joga, yoga mayster, joga a fyzioterapia 1 a 2 ukončené certifikátmi, absolvovala som tiež rôzne konferencie a workhshopy.

Od roku 2015 som ďalších 5 rokov viedla aj pravidelné hodiny power jogy v Banskej Bystrici – v Kremničke, vo svojich (prenajatých) priestoroch ICE FIT relax centra.

Venujem sa ľuďom rôznych vekových kategórií aj telesného vybavenia. Pracujem so športovcami, ale aj s ľuďmi, ktorí sa nikdy nevenovali žiadnej forme pohybu. Snažím sa ich viesť s rešpektom k ich vlastnému telu. K vnímaniu jeho signálov, potrieb a možností. Cieľom je získať dobrý pocit, pestovať pevnosť a zároveň ľahkosť v ásanách, vnímanie dychu a zvuku a zdokonaľovať sa v prepojení tela s mysľou. Dopracovať sa k svalovej aj duševnej rovnováhe prostriedkami ovplyvňujúcimi telo, pôsobiacimi na myseľ na úrovni fyzického, mentálneho a emocionálneho tela. Teda harmonizáciou procesov tela a prečistenia mysli – nájsť vlastnú silu.

Moje certifikáty

Moje cvičenia


Utorok

  • JOGA s Beátou

    -

Štvrtok

  • JOGA s Beátou

    -